اصطلاحات هتل ها

در مقاله پیشین به معرفی انواع اتاق هتل ها پرداختیم. در تکمیل مقاله گذشته ، چند اصطلاح پرکاربرد تر را برای شما معرفی کنیم. دانستن این نکات برای مسافرانی که به سفر علاقه وافر دارند قطعا به کار می آید . به رویاهات فکر کن ، هزینه هاش با قسطی تراول …

 

 

 

 

 

 

 

 

تخت اضافه

در مقاله گذشته ، با مفهوم اتاق های سینگل و دبل آشنا شدیم . یکی از آیتم هایی که مسافران می توانند از هتل درخواست کنند ، تخت اضافه یا (EXTRA BED) است . تخت اضافه به اختصار EXT نشان داده می شود. تخت اضافه ، یکی از امکانات معمول هتل هاست . خانواده ها می توانند در صورت درخواست ، یک تخت اضافه هم دریافت کنند . معمولا این تخت خواب ها تاشو هستند . تخت اضافه هزینه خود را دارد .

تخت خواب بچه ها

برای بچه هایی که سنی بیشتر از 6 سال دارند ، تخت خواب جداگانه داده می شود. در اختیار داشتن این تخت ها مستلزم پرداخت هزینه جداگانه است. از آنجاییکه کودکان ممکن است در تخت خواب بزرگترها ، دچار آسیب شوند ، این تختها مناسبتر هستند. این تخت ها معمولا دارای سایزی متفاوت هستند. روی تشک ها ، پارچه مشمعی به عنوان لحاف استفاده می شود. تا رطوبت به تشک نفوذ نکند.

انواع خدمات در هتلها:

خدمات ONLY ROOM

 این اتاق ها فقط برای استراحت مسافران است. هیچ وعده غذایی سرو نمی شود.

خدمات BB

اقامت در اتاق های BB یعنی BED & BREAKFAST . در این اتاق ها به همراه سرو صبحانه تا ساعاتی محدود است.

خدمات HB

خدمات HB یعنی HALF BOARD اقامت در این اتاق ها علاوه بر صبحانه شامل ناهار و یا شام می شود. می بایست در مورد اینکه کدام وعده سرو می شود سوال کرد.

خدمات FB

اقامت در اتاق هایی که خدمات FB یا FULL BOARD دارند ، شامل صبحانه ، ناهار و شام است.

خدمات ALL INCLUSIVE

در کنار سرو صبحانه و ناهار و شام ، نوشیدنی هم برای مسافران سرو میشود. معمولا اینگونه خدمات برای هتلهای ساحلی است. از آنجاییکه مسافر ناگزیر است اوقات خود را در ساحل بگذراند ، خدمات ALL INCLUSIVE برای مسافر عالیست.  سرو غذا و نوشیدنی نامحدود و تا اواخر شب ادامه دارد.

 

خدمات ULTRA ALL INCLUSIVE

این حد از ارائه خدمت ، نهایت سرو وعده های غذایی است. صبحانه و ناهار و شام و نوشیدنی در تمام طول شبانه روز برای شما مهیا است. ممکن است برخی از خدمات هتل ، مثل غواصی ، جت اسکی و اسکی روی آب یا ماساژ هم برای یکبار ارائه شود.

اصطلاحات هتلی سن مسافران

در بالا در مورد اصطلاحات هتل ها خواندیم . که بیشتر در مورد خدمات ارائه شده هتل هاست. اما دانستن اینکه همسفران شما ، با توجه یه سن چگونه گروهبندی میشوند هم مفید است. پس در ادامه با ما همراه باشید

بزرگسال (ADULT):

رده سنی بزرگسال (ADULT) که به اختصار (ADL) نشان داده می شود، مربوط به سنین بالای 12 سال است.

کودک با تخت (CHILD WITH BED) :

کودک با تخت که با حروف CWB نشان داده می شود به کودکان بین 6تا12 سال اطلاق می شود. حتی ممکن است به این صورت هم ارائه شود : CHD6-12

کودک بدون تخت (CHILD NO BED):

کودکان بدون تخت که با حروف CNB بصورت مختصر نشان داده می شوند بین 2-6 سال سن دارند.

نوزاد (INFANT):

نوزاد به کودکان تا 2 سال اطلاق می شود. حروف اختصاری نوزاد INF است.

 

انواع اتاق در هتلها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button