اصطلاحات هتل ها

در مقاله پیشین به معرفی انواع اتاق هتل ها پرداختیم. در تکمیل مقاله گذشته ، چند اصطلاح پرکاربرد تر را برای شما معرفی کنیم. دانستن این نکات برای مسافرانی که به سفر علاقه وافر دارند قطعا به کار می آید . به رویاهات فکر کن ، هزینه هاش با قسطی تراول …

 

 

 

 

 

 

 

 

تخت اضافه

در مقاله گذشته ، با مفهوم اتاق های سینگل و دبل آشنا شدیم . یکی از آیتم هایی که مسافران می توانند از هتل درخواست کنند ، تخت اضافه یا (EXTRA BED) است . تخت اضافه به اختصار EXT نشان داده می شود. تخت اضافه ، یکی از امکانات معمول هتل هاست . خانواده ها می توانند در صورت درخواست ، یک تخت اضافه هم دریافت کنند . معمولا این تخت خواب ها تاشو هستند . تخت اضافه هزینه خود را دارد .

تخت خواب بچه ها

برای بچه هایی که سنی بیشتر از 6 سال دارند ، تخت خواب جداگانه داده می شود. در اختیار داشتن این تخت ها مستلزم پرداخت هزینه جداگانه است. از آنجاییکه کودکان ممکن است در تخت خواب بزرگترها ، دچار آسیب شوند ، این تختها مناسبتر هستند. این تخت ها معمولا دارای سایزی متفاوت هستند. روی تشک ها ، پارچه مشمعی به عنوان لحاف استفاده می شود. تا رطوبت به تشک نفوذ نکند.

انواع خدمات در هتلها:

خدمات ONLY ROOM

 این اتاق ها فقط برای استراحت مسافران است. هیچ وعده غذایی سرو نمی شود.

خدمات BB

اقامت در اتاق های BB یعنی BED & BREAKFAST . در این اتاق ها به همراه سرو صبحانه تا ساعاتی محدود است.

خدمات HB

خدمات HB یعنی HALF BOARD اقامت در این اتاق ها علاوه بر صبحانه شامل ناهار و یا شام می شود. می بایست در مورد اینکه کدام وعده سرو می شود سوال کرد.

خدمات FB

اقامت در اتاق هایی که خدمات FB یا FULL BOARD دارند ، شامل صبحانه ، ناهار و شام است.

خدمات ALL INCLUSIVE

در کنار سرو صبحانه و ناهار و شام ، نوشیدنی هم برای مسافران سرو میشود. معمولا اینگونه خدمات برای هتلهای ساحلی است. از آنجاییکه مسافر ناگزیر است اوقات خود را در ساحل بگذراند ، خدمات ALL INCLUSIVE برای مسافر عالیست.  سرو غذا و نوشیدنی نامحدود و تا اواخر شب ادامه دارد.

 

خدمات ULTRA ALL INCLUSIVE

این حد از ارائه خدمت ، نهایت سرو وعده های غذایی است. صبحانه و ناهار و شام و نوشیدنی در تمام طول شبانه روز برای شما مهیا است. ممکن است برخی از خدمات هتل ، مثل غواصی ، جت اسکی و اسکی روی آب یا ماساژ هم برای یکبار ارائه شود.

اصطلاحات هتلی سن مسافران

در بالا در مورد اصطلاحات هتل ها خواندیم . که بیشتر در مورد خدمات ارائه شده هتل هاست. اما دانستن اینکه همسفران شما ، با توجه یه سن چگونه گروهبندی میشوند هم مفید است. پس در ادامه با ما همراه باشید

بزرگسال (ADULT):

رده سنی بزرگسال (ADULT) که به اختصار (ADL) نشان داده می شود، مربوط به سنین بالای 12 سال است.

کودک با تخت (CHILD WITH BED) :

کودک با تخت که با حروف CWB نشان داده می شود به کودکان بین 6تا12 سال اطلاق می شود. حتی ممکن است به این صورت هم ارائه شود : CHD6-12

کودک بدون تخت (CHILD NO BED):

کودکان بدون تخت که با حروف CNB بصورت مختصر نشان داده می شوند بین 2-6 سال سن دارند.

نوزاد (INFANT):

نوزاد به کودکان تا 2 سال اطلاق می شود. حروف اختصاری نوزاد INF است.

 

انواع اتاق در هتلها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button