جزیره بوراکای

جزیره بوراکای ، از جاذبه های گردشگری کشور فیلیپین است. این جزیره در واقع جزو جزایر کوچک این کشور است. مساحت آن هفت کیلومتر در یک کیلومتر است . به همین کوچکی . فاصله بوراکای از پایتخت فیلیپین ، مانیل ، 315 کیلومتر است. تعداد جمعیت بوراکای ، در سال 2016 بیش از سی و دو هزار تن برآورد شد.

عناوین کسب شده جزیره بوراکای

بوراکای سواحل شنی سپید دارد. بهترین جا برای ریلکس کردن و کسب آرامش است. برای مثال در سال 2013 این جزیره به عنوان جایی برای ریلکسیشن و تفریحات شبانه اعلام گردید.

در سال 2012 عنوان بهترین جزیره را از مجله توریستی بین المللی تراول + لیشر دریافت کرد.

در سال 2014 بهترین جزیره دنیا از سوی مجله conde’ nast traveler معرفی شد.

در سال 2016 در صدر فهرست « ده مقصد برتر برای تماشا  » جای گرفت.

در سال 2016 تعداد گردشگران این جزیره زیبا بالغ بر 1700 هزار نفر شد.

بازسازی جزیره بوراکای

این نخستین بار بود که دولت فیلیپین چنین تصمیمی گرفت. دولت تصمیم گرفت تا برای رسیدگی به وضعیت نامناسب فاضلاب بوراکای ، این جزیره را ببندد. لذا تصمیم گرفته شد تا از اپریل سال 2018 درهای جزیره به روی مسافران بسته شود. در اکتبر همان سال بود که بوراکای مجددا افتتاح شد.

نام جزیره بوراکای از چه ریشه   گرفته است ؟

برای ریشه نام این جزیره ، چندین موضوع مطرح شده است. ریشه های مختلفی نسبت داده شده است که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم.

یکی از ریشه های یافت شده ، واژه بوراک است . این واژه به معنای پنبه سپید رنگ است. همان طور که بالا اشاره شد، سواحل بوراکای شنی و سپید رنگ هستند. علاوه برآن بافتی نرم و یک دست دارند .

واژه دیگری که استخراج شده است ، واژه بورا است. بورا به معنای حباب است. بوکای هم به معنای سفید است. ترکیب این دو واژه در کنار یکدیگر ، حباب سفید است.

در برخی مطالعات ، ریشه این کلمه را به واژه ای اسپانیایی اطلاق کرده اند.

آب و هوای جزیره بوراکای

برای سفر به جزیره بوراکای ، دانستن آب وهوا و فصول آن اهمیت ویژه ای دارد. فصل های بوراکای عمدتا به دو فصل تقسیم می شود. فصل آمیهان و فصل هاباگات

فصل آمیهان : آمیهان به معنای باد سر شمال شرقی است . دما در این فصل متعادل تر است. ریزش باران کمتر اتفاق می افتد. دمای هوا در این فصل بین 25 درجه سانتی گراد تا 32 درجه سانتی گراد متغیر است.

فصل هاباگات : هاباگات به معنای بادهای غربی  و جنوب غربی است. در این فصل هوا گرم و مرطوب است. در این فصل باران های سیل آسا می بارد . بادهای باران ساز از سمت غرب به این جزیره می رسد. دمای این فصل بین 28 درجه سانتی گراد تا 38 درجه سانتی گراد متغیر است.

تورهای پیشنهادی

مجله گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button