تپه های شکلاتی فیلیپین

همراهان گرامی قسطی تراول ، تپه های شکلاتی فیلیپین ، پدیده ای طبیعی است . در این مقاله ، در حد بالارفتن اطلاعات عمومی شما همراهان در موردش با هم صحبت می کنیم.

تکه های شکلات بامزه ای در بوهول وجود دارند. این تپه ها در فصولی که گیاهان روییده بر آنها قهوه ای می شوند ، شکلاتی رنگ می شود. از دور دست که به آنها نگاه کنیم ، تعداد بسیاری شکلات بار می بینید. این شکلات بارها با زوایایی نرم کنار یکدیگر نشسته اند.

اطلاعات کلی درباره تپه های شکلاتی فیلیپین

همان طور که بالا گفته شد، تپه های شکلاتی در بوهول هستند. تعداد باور نکردنی 1776 تپه ، در این منطقه سر از زمین برآورده اند. این تپه ها در محدوده ای به وسعت پنجاه کیلومترمربع کنار هم چیده شده اند. در ابتدا رنگ آنها سبز است . ( ادامه خیال پردازی داشته باشیم ، انگار روی آنها پسته پاشیده اند. ) به مرور که می گذرد ، رنگ این گیاهان به قهوه ای می گراید و شکلاتی می شوند.

میزان اهمیت تپه های شکلاتی فیلیپین

قرار نیست هر پدیده طبیعی برای هر منطقه ای بسیار شاخص باشد. اما این موضوع در مورد تپه های شکلاتی صدق نمی کند. به حدی این تپه های ارجمند و مهم هستند که بر پرچم بوهول نقش بسته اند. این منطقه در کشور فیلیپین یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری است. در واقع آنها را سومین بنای ملی از نظر زمین شناسی نام نهاده اند.

با توجه به اهمیتی که این تپه ها دارند. فیلیپینی ها به شهرت ملی این تپه های بسنده نکرده اند. آنها در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو هم ثبت شده اند.

تپه های شکلاتی فیلپین چه هستند؟

آنها در واقع تل های هستند علفی . شکل اغلب آنها مخروطی شکل است. تعداد آنها را بین 1270 تپه تا 1776 تپه شمرده اند. آنها از جنس سنگ های آهکی هستند که رویشان را چمن پوشانیده است. متوسط ارتفاع آنها بین سی متر تا پنجاه متر است. بلندترین آنها تا یکصد و بیست متر هم ارتفاع دارد. به لحاظ موقعیت جغرافیایی آنها ، نزدیک به سه شهر کارمن ، باتوان و ساگبایان هستند.

برند معروف تپه های شکلاتی

بله درست خوانده اید. این تپه ها ، منشا الهام یکی از محصولاتی است که اغلب می شناسیم آن را. شکلات های بوسه ای از برند هرشی ، نامشان از این تپه ها برگرفته شده است.

گیاهان روی تپه های شکلاتی فیلیپین

تپه های شکلاتی فیلیپین ، با پوششی از گیاهان علفی پوشیده شده اند. درواقع گیاهانی چون؛

علف ها

سرخس ها

گلهای کوچک

روی این تپه ها زندگی می کنند. در میان این تپه ها ، شالی زار و زمین های کشاورزی وجود دارد. متاسفانه به دلیل کشت و زرع تجاری در این ناحیه ، گیاهان این تپه ها در معرض خطر قرار گرفته اند. به ویژه فعالیت های معدنی در اطراف این تپه ها ، در حال آسیب رسانی به پوشش گیاهی آنهاست.

آیا تپه های شکلاتی فیلیپین در جاهای دیگر هم نمونه ای دارند ؟

پاسخ بله است . این پدیده جالب ، منحصر به بوهول فیلیپین نیست . در گوشه گوشه دنیا هم پدیده های مشابه وجود دارد. مکان هایی چون ؛

اسلوونی

کرواسی

شمال منطقه پورتو ریکو

منطقه پینار دل ریو در کشور کوبا

با جستجو در این منطقه ، می توانیم فسیل های بیشماری را بیابیم . مرجان ، صدف ، جلبک و … فسیل هایی است که در کاوش از این منطقه به دست آمده اند. شکل گرد و مخروطی آنها ، نتیجه فرسایش است. ریزش باران و جاری شدن آبهای سطحی و رودها باعث شکل این تپه های شده اند.

خاستگاه

تپه های شکلاتی فیلیپین ، تپه های مخروطی هستند که در سرتاسر دنیا مشابه دارند. نواحی سنگ آهکی کشورهایی چون اسلوونی ، کرواسی ، شمال پورتو ریکو، ناحیه پینار دل ریو کوبا .

این نواحی دارای فسیل های فراوانی از غذاهای دریاهای کم عمق ، مرجان ، صدف و جلبک است. شکل نهایی مخروطی این تپه ها براثر سال ها فرسایش با آب باران ، آبهای سطحی ، جریان رودها و سیلاب ها بوده است.نامی که مردم به این شکل تپه ها اطلاق کرده اند به دلیل پلاک های برنزی در چشم انداز این تپه هاست.

تورهای پیشنهادی

مجله گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button