باغ یو یو آن

باغ یویوآن یکی از آن باغ هایی است که شهرت جهانی دارد. قسطی تراول در این متن کوتاه ، کمی از این باغ را به شما معرفی می کند. با ما همراه باشید.

باغ یویوآن یا باغ یو ، در ناحیه شمال شرقی شانگهای واقع شده است. باغ یویوآن در منطقه هوآنگپو قرار گرفته است. قدمت این باغ به سلسله مینگ باز می گردد. سنگ بنای باغ یویوآن در سال 1577 توسط پون یون دوان گذاشته شد. پون یون دوان ، به عنوان افسر ارتش توانایی مالی بنا نهادن این باغ را داشت.

اسم باغ یویوآن از کجا آمده است ؟

این باغ زمانی که ساخته شد در اختیار خانواده افسر پن قرار گرفت. از آنجایی که در زمان اقامت در این باغ ، بسیار به آنها خوش می گذشت، نام آن را «یو» گذاشتند. « یو »  در لغت به معنای خشنودی و خوشحالی است.

تاریخ باغ یویوآن

باغ یویوآن از زمانی که ساخته شد، سرنوشتی غریب داشته است. هنگامی که باغ یو از ملکیت خانواده افسر پن درآمد ، به خرابه تبدیل شد. باغ به حال خود رها شد و تدریجا نابود شد. در سال 1760 ، تعدادی تاجر چینی باغ را خریداری کردند. در طی مدت بیست سال ، باغ بازسازی شد. پس از بازسازی ، سر و شکلی مناسب به خود گرفت . متاسفانه در خلال نبرد تریاک ، بسیار آسیب دید.

اما در سال 1956 ، باغ با توجه به اقدامات توسعه توریسم مجددا بازسازی شد. این بازسازی به مدت پنج سال به درازا کشید. بازسازی باغ در سال 1961 به اتمام رسید .

وسعت و مشخصات باغ یویوآن

باغ یویوآن در زمینی به وسعت بیست هزار متر مربع بنا نهاده شد. در این باغ شش ساختمان و بنای مختلف موجود است؛

  • سالن سان سوی
  • سالن وانهوا
  • سالن دیانچان
  • سالن هوی جینگ
  • سالن یوهوا
  • باغ اندورونی

در این باغ ، آلاچیق ها ، تالارها و پل های سنگی و معابد بسیار زیبایی ساخته شده است.

بهترین زمان برای دیدن باغ یویوآن چه زمانی است ؟

شانگهایی جایی است که تابستان هایی بسیار گرم دارد. بنابراین بهترین زمان برای دیدن این باغ ، بهار و خزان است.

مختصر درباره سالن سان سوی

این سالن در قرن 18 ساخته شد. کاربری این ساختمان ، پذیرایی از مسافرها و مهمانان باغ بود. بلندای ساختمان 9متر است. ساختمان خود از پنج تالار تشکیل شده است. سالن سان سوی ، بزرگترین سالن باغ یویوآن است.

معنای واژه سان سوی ، خوش شانسی است.

سالن وان هوا

راه روهای این سالن بسیار زیبا و چشم نواز است. این سالن از راهروها و حیاطها و زیبایی های طبیعی بسیار است. در این سالن ، درختی قدیمی وجود دارد که برخی می گویند چهارصد سال سن دارد. بلندای این درخت به بیست متر می رسد. در راهروها ، بامبوهایی که روییده اند به زیبایی مسیر بسیار افزوده است.

سالن دیان چان

در این سالن ، آثار باستانی مختلفی وجود دارد. همچنین سنی برای نمایش و سالنی برای آواز وجود دارد. سالن دیان چان ، بین سالهای 1853 تا 1855 مقر دستورات فرمانده هویی بود. فرمانده هویی ، رئیس گروهی از شورشی ها بود که علیه خاندان کینگ شورید.

چه چیزهایی در باغ یویوآن در انتظار ماست ؟

  • خریدهای شگفت انگیز

سوغاتی ها و تولیدات دستی و غذاهاو خوراکی های خوشمزه ای برای خرید وجود دارد. ازآنها غافل نشوید.

  • نمای شبانه پل 9 دهانه

این پل ، بصورت زیگزاگی ساخته شده است. نورپردازی های انجام شده در شب بسیار دیدنی است.نمایشگاه هایی در کنار پل برگزار می شود. به ویژه نزدیک به سال نوی چینی

  • نان بخار پز شده نانژیانگ را بچشید.

این نان، به نوعی نان مردمان شانگهای است. نانی ترد است که مزه ای خوب و خاص دارد. یادتان باشد که اگر به این باغ رفتید ، حتما این نان را بچشید.

تورهای پیشنهادی

مجله گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button